بازی FIFA 21

550,000 تومان
(550,000 تومان 1)
امتیاز کابران: ثبت نظر/پرسش
دوست داشتن0
محصولات مرتبط
توضیحات

در فاصله چند روز مانده به انتشار فیفا ۲۱، با زومجی همراه باشید تا مروری نهایی بر اطلاعات این شبیه‌ساز فوتبال داشته باشیم.

فصل پاییز، همیشه زمان انتشار نسخه جدید بازی‌های فوتبال است. هرچند امسال از چند نظر، شاهد شرایط نسبتا متفاوتی برای این بازی‌ها هستیم؛ در حالی که معمولا همیشه نسخه جدید PES چند روز زودتر از فیفا منتشر می‌شود، امسال کونامی بازی PES 2021 را نه به‌عنوان یک نسخه جدید که در قالب یک آپدیت برای نسخه قبلی منتشر کرد. در طرف دیگر اما فیفا ۲۱، مثل همیشه یک بازی کامل و جدید ۶۰ دلاری (برای نسخه استاندارد) خواهد بود که کمتر از دو روز دیگر منتشر می‌شود. از این رو تصمیم گرفتیم تا در این فرصت، یک بار دیگر تمام اطلاعات موجود از بازی را جمع‌بندی کنیم. همچنین در ادامه می‌توانید ویدیویی را که چندی پیش برای فیفا ۲۱ آماده کرده بودیم، تماشا کنید:

بهبود‌های گیم پلی فیفا ۲۱:

قطعا عامل اصلی که می‌تواند فیفا ۲۱ را به تجربه‌ای جذاب یا ضعیف تبدیل کند، گیم‌پلی بازی است. در سال‌های گذشته الکترونیک آرتز مشکلات زیادی در این بخش داشته و حتی آپدیت‌هایی که در طول سال هم منتشر می‌شوند، گاهی نه‌تنها کمکی به بهتر شدن گیم‌پلی نمی‌کنند که چه بسا وضع آن را بدتر هم می‌کنند! فیفا ۲۱ قرار است از حیث گیم‌پلی، تغییراتی نسبت به نسخه قبلی داشته باشد که به گفته سازندگان، برگرفته از بازخورد‌های بازیکنان هستند. هرچند امسال شاهد نسخه دمو برای بازی نبودیم تا راحت‌تر با گیم‌پلی آن آشنا شویم، ولی بد نیست قبل از اینکه به سراغ تجربه نسخه نهایی برویم، نگاهی به برخی از این ویژگی‌ها داشته باشیم.

یکی از سیستم‌های جدید گیم‌پلی بازی، Agile Dribbling نام‌گذاری شده و به گفته سازندگان، برگرفته از حرکات برخی از تکنیکی‌ترین بازیکنان دنیای فوتبال است. برای استفاده از این حالت، کافی است کلید R1/RB را نگه دارید و با استیک چپ، بازیکن خودتان را حرکت بدهید؛ در این حالت مشاهده خواهید کرد که بازیکن دریبل‌های ریزی می‌زند و در نتیجه می‌توانید در موقعیت‌های یک در برابر یک، روی این سیستم دریبل برای عبور از بازیکن مدافع حساب باز کنید. ویژگی جدید بعدی گیم‌پلی بازی، Positioning Personality است که به جاگیری بهتر بازیکنان مربوط می‌شود؛ به لطف این ویژگی مهاجمین بهتر از همیشه در فضا‌های خالی قرار می‌گیرند و مهاجمین سطح‌بالا شانس زیادی دارند که گرفتار تله آفساید حریف نشوند. در طرف دیگر، مدافعین درجه‌یک بازی به مراتب بهتر و دقیق‌تر فضا‌های خالی را پوشش می‌دهند تا کار را برای حریف سخت کنند. به همین روال بازیکنانی که دقت پاس بالایی داشته باشند، در امر بازیسازی بسیار موفق‌تر خواهند بود. 

بازی رئال پاریسن ژرمن در فیفا ۲۱

سیستم جدید Creative Runs در صورتی که درست پیاده شود، تنوع زیادی به تاکتیک‌های بازیکنان در حمله می‌دهد

اما یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های گیم پلی فیفا ۲۱، Creative Runs نام دارد؛ ویژگی که مکانیکی شبیه به آن را از سال‌ها قبل در PES شاهد بودیم و قرار است کنترل بیش‌تری روی حرکت کردن بازیکنان هم‌تیمی شما در موقعیت‌های مختلف به‌تان بدهد. برای استفاده از Creative Runs، روش‌های مختلفی در اختیارتان است. برای مثال، یکی از این حالت‌ها Directed Runs است. در سال‌های گذشته، می‌توانستید با زدن کلید L1/LB از هم‌تیمی‌تان بخواهید که به سمت دروازه حریف حرکت کند و با زدن R1/RB، از او بخواهید به سمت بازیکن صاحب‌توپ شما بیاید. حال اگر پس از زدن این کلید‌ها، استیک راست را هم در جهت دلخواه حرکت بدهید، بازیکن هم‌تیمی شما دقیقا در همان جهت این حرکت را انجام می‌دهد. 

حالت بعدی این سیستم، Directed Pass And Go نام دارد و کافی است پس از دادن پاس، استیک راست را در جهت دلخواه حرکت بدهید تا بازیکن‌تان در همان مسیر حرکت کند. این مکانیک با تمام حالت‌های پاس بازی قابل‌اجرا است. حالت بعدی سیستم فرار‌های خلاقانه بازی هم Player Lock است که شاید جذاب‌ترین آن‌ها هم باشد؛ در این حالت اگر همزمان کلید‌های L3/LSB و R3/RSB را فشار دهید، کنترل یکی از بازیکنانی که صاحب‌توپ نیست در اختیار شما قرار می‌گیرد و بازیکنی که صاحب‌توپ است، توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود. در ادامه می‌توانید بازیکن‌تان را در هر فضایی که دوست دارید حرکت بدهید و در زمان دلخواه، با زدن کلید پاس، بازیکنی که توسط هوش‌مصنوعی کنترل می‌شود توپ را به بازیکنی که روی آن قفل کرده‌اید پاس خواهد داد. 

تکل مارکینیوش در فیفا ۲۱

اما در کنار این ویژگی‌ها و مکانیک‌های جدید، یک سری تغییرات ریز و درشت ساختاری هم در گیم‌پلی بازی اعمال شده که در واقع همان بهبود‌هایی هستند که اشاره کردیم بر اساس بازخورد بازیکنان صورت گرفته‌اند و شاید بتوانند گیم‌پلی متعادل و جذابی در نسخه جدید فیفا به‌وجود بیاورند. پس از تغییر موتور سری فیفا به فراست‌بایت، یکی از انتقاد‌های همیشگی از بازی به فیزیک عجیب و غریب آن مربوط می‌شود؛ جایی که برخورد‌های غیرطبیعی و عجیب،‌ حرکات حتی گاهی مسخره و خنده‌دار و مواردی از این دست، نه‌تنها تجربه‌ای غیرواقعی خلق می‌کنند که در مسابقات رقابتی، می‌توانند به‌ضرر بازیکنان هم تمام شوند. حال یکی از تغییراتی که در فیفا ۲۱ توسط EA، صورت گرفته، بهبود سیستم برخورد‌های فیزیکی در بازی است تا چنین مشکلاتی را به‌حداقل برساند؛ بر این اساس،‌ مثلا اگر قبلا در فیفا ۲۰ تکل می‌زدید و بعد شاهد برخورد‌های عجیب و غریب بازیکنان با یکدیگر و خلق صحنه‌ای غیرعادی می‌شدید، حال در فیفا ۲۱ این برخورد‌های فیزیکی واقعی‌تر خواهند بود. 

جدا از بحث فیزیک، طی سال‌های گذشته همیشه کلیت روند بازی فیفا روی یک سری مولفه‌ها استوار بوده؛ به این معنی که مثلا در فیفا ۱۹ ضربات سر و ارسال‌ها شدیدا مفید و تاثیرگذار بودند و در نتیجه اکثر گیمر‌ها سراغ بازیکنان قد بلند می‌رفتند و با ارسال از کناره‌ها یا حتی روی ضربات کرنر، به‌راحتی به گل می‌رسیدند. سازندگان برای اینکه این مشکل را حل کنند، تاثیر ضربات سر را در فیفا ۲۰ شدیدا کاهش دادند و کار به جایی رسید که بازیکنان حتی دروازه خالی را هم ممکن بود با ضربه سر گل نکنند که خب در مقایسه با فوتبال واقعی که بسیار غیرطبیعی است و در واقع زمانی می‌توان از کیفیت گیم‌پلی بازی راضی بود که همه‌چیز روی یک روش خاص برای رسیدن به گل استوار نباشد و بازیکنان مختلف بتوانند با سبک بازی مختلف خود، موقعیت‌های گل‌زنی مثل دنیای واقعی خلق کنند. 

تیم میلان در بازی فیفا ۲۱

حال حداقل روی کاغذ، به‌نظر می‌رسد که EA امسال تلاش زیادی کرده تا تجربه متنوع‌تری از این حیث خلق کند و بازی را بیش از پیش به سمت مهارت‌محور بودن ببرد. برای مثال، یکی از خصوصیات فیفا ۲۱، بحث شخصیت بازیکنان است؛ ویژگی که بر اساس آن، بازیکنانی که سبک بازی آن‌ها متفاوت از هم است، هرکدام به‌نوعی در بازی تاثیرگذار خواهند بود. فرضا بازیکنی با قد بلند، می‌تواند به شما در زدن ضربات سر کمک کند و در عین حال بازیکنی که سرعت بالاتری دارد، با فرارهای تند و تیزش دفاع حریف را آزار بدهد. این قضیه فقط هم در مورد مهاجمین صادق نیست و مثلا ممکن است مدافعی سرعت بالایی نداشته باشد ولی به دلیل جاگیری خوبش، بتواند فضاهای خالی را پوشش داده و جلوی فرار‌ها یا پاس‌های در عمق را بگیرد. هرچند که باید مدتی صبر کرد و دید که آیا EA بازهم با انتشار به‌روزرسانی‌ها تاثیر یک سری روش‌های خاص را روی بازی بالا می‌برد یا خیر،‌ ولی اگر سازندگان بتوانند به چنین بالانسی در بازی برسند، هم شاهد تیم‌های متنوع‌تری خواهیم بود و هم بازیکنانی با سبک بازی مختلف هم می‌توانند از تجربه فیفا ۲۱ لذت ببرند. 

همچنین بد نیست اشاره کنیم که در راستای مهارت‌محور شدن بازی، امسال سیستم ضربات سر هم دست‌خوش تغییر شده و به‌لطف آن، در حالت‌های رقابتی بازی دیگر کمک چندانی به شما در زدن ضربه سر نمی‌کند و باید خودتان با تعیین درست شدت ضربه و همچنین جهت آن، سعی کنید ضربه سر خوبی بزنید. به‌علاوه سیستم ارسال توپ هم در بازی تغییراتی داشته و حالت جدیدی به آن اضافه شده است. یا در ویژگی دیگر، هنگامی که مدافع شما در حال فرار کنار مهاجم حریف است، می‌توانید با زدن کلید L2/LT از قدرت‌بدنی بازیکن‌تان استفاده کنید و اصطلاحا به حریف تنه بزنید. حرکات تکنیکی جدید، تغییراتی در پاس‌ها، انیمیشن‌های دریبل‌زنی بهبود‌یافته و موارد دیگر هم جزییاتی هستند که شاید بتوانند کمک زیادی به بهتر شدن گیم‌پلی بازی کنند؛ موردی که برای نظر دادن راجع به آن، باید تا انتشار نسخه نهایی و بررسی بازی منتظر بمانیم.

صفحه شبیه سازی بازی کریر مود فیفا ۲۱

اطلاعات بخش کریر مود فیفا ۲۱:

به جرات می‌توان مظلوم‌ترین بخش فیفا طی سال‌های گذشته را بخش کریر آن دانست! بخشی که در سال‌های گذشته، همیشه محبوب‌ترین حالت آفلاین فیفا به‌حساب می‌آمد ولی پس از مدتی کاملا زیر سایه آلتیمیت تیم قرار گرفت و الکترونیک آرتز هم که تمام تمرکزش را روی این بخش پول‌ساز گذاشته است، عملا بیخیال حالت کریر شد و هر سال شاهد تغییرات واقعا جزئی در آن بودیم. به نظر می‌رسد که امسال، توجه بیش‌تری به این بخش شده و شاهد ویژگی‌های جدیدی برایش هستیم؛ البته در نظر بگیرید که سال گذشته هم وعده‌های نسبتا مشابهی قبل انتشار بازی داده شد ولی در عمل، همه‌چیز به یک سری بهبود جزئی و صرفا ظاهری محدود بود. 

اگر شما هم در تجربه بخش کریر دوست دارید تا برخی مسابقات را صرفا با شبیه‌سازی (Sim) تمام کنید، امسال گزینه‌های بیش‌تری در اختیارتان قرار دارد. به لطف ویژگی Interactive Match Sim، می‌توانید کنترل بهتر و بیش‌تری روی شبیه‌سازی مسابقات داشته باشید. برای مثال، اگر تیم‌تان در مسابقه‌ای که انتظارش را ندارید عقب افتاد، می‌توانید خودتان ادامه بازی را در دست بگیرید و با هدایت بازیکنان‌تان به شکل دستی نتیجه را جبران کنید. حتی این امکان فراهم شده تا ضربات آزاد یا پنالتی را خودتان بزنید تا شانس گل شدن‌شان بیش‌تر از قبل باشد. علاوه بر این‌ها، از صفحه شبیه‌سازی مسابقات می‌توانید موارد مختلفی مثل تعویض‌ها یا تاکتیک‌ها را هم کنترل و از این طریق دقیقا مثل یک مربی، تیم‌تان را تا رسیدن به پیروزی هدایت کنید. 

منوی بخش کریر بازی فیفا ۲۱

سیستم جدید رشد و پیشرفت بازیکنان، تغییر دیگر بخش کریر است. به لطف این سیستم تغییر‌یافته، شما می‌توانید به مرور زمان بازیکنان‌تان را در پستی به‌غیر از پست اولیه‌شان پیشرفت بدهید. برای مثال، اگر در پست دفاع وسط مشکل دارید، می‌توانید با تمرین دادن به یکی از هافبک‌های دفاعی خودتان از وی در این پست استفاده کنید. یا اگر چند دفاع راست دارید، می‌توانید یکی از آن‌ها را در پستی هجومی‌تر مثل وینگر راست استفاده کنید و شاهد پیشرفتش در این پست باشید. مولفه تاثیرگذار دیگری روی عملکرد بازیکنان به اسم Sharpness در این نسخه وجود خواهد داشت که بهتر بودن وضعیت آن، باعث می‌شود تا بازیکنان شما در شرایط حساس مسابقات عملکرد بهتری داشته باشند؛ برای مثال اگر بازیکنی از این حیث وضعیت بهتری داشته باشد، شانس گل کردن یک موقعیت در دقایق پایانی و حساس بازی برایش بالاتر از بازیکنی خواهد بود که در این مولفه وضعیت ضعیف‌تری دارد. 

برای پیشرفت سریع‌تر بازیکنان‌تان در مولفه‌های مختلف از جمله Sharpness، سیستم بهبود‌یافته تمرین بازی به کمک‌تان خواهد آمد؛ به لطف این سیستم می‌توانید بازیکنان را از جنبه‌های مختلف ارتقا دهید تا مثلا شانس گل کردن موقعیت‌ها برای مهاجمین یا دقت مدافعین در تکل‌زنی را بهتر کنید. البته در نظر داشته باشید که تمرین‌های سخت پشت سرهم و توجه نکردن به خستگی بازیکنان، هم سطح انرژی و هم روحیه آن‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد؛ برای مدیریت بهتر این موضوع هم سیستم مدیریت فعالیت‌ها بهبود پیدا کرده است تا از طریق آن انتخاب کنید که بازیکنان چه زمانی باید استراحت کنند و چه زمانی جلسه‌های تمرینی آن‌ها برگزار می‌شود. در فیفا ۲۱ حتی می‌توانید پست بازیکنان را هم از طریق تمرینات تغییر بدهید و مثلا اگر دفاع راستی دارید که حس می‌کنید می‌تواند در پست‌های هجومی‌تری هم بازی کند، به مرور زمان امکان بازی در این پست‌ها را برایش فراهم کنید. این مورد حتی در رابطه با Work Rate بازیکنان هم صدق می‌کند و امکان تغییر دادن آن‌ها در اثر تمرینات هم فراهم شده است.

امباپه در حال زدن ضربه پنالتی در فیفا ۲۱

یکی از مشکلاتی که بخش کریر در سال‌های گذشته دچارش می‌شد، عملکرد عجیب تیم‌های رقیب در مسابقات بود. مثلا گاهی حریف شما با تیمی از بازیکنان ذخیره و ضعیف‌تر به یک مسابقه حساس می‌آمد که هرچند در ظاهر کار شما را ساده‌تر می‌کرد، ولی در واقع باعث از بین رفتن هیجان و حساسیت مسابقات هم می‌شد. EA حتی برای رفع چنین مشکلاتی در فیفا ۲۰ آپدیتی هم منتشر کرد (هرچند بسیار دیر!) ولی به نظر می‌رسد که امسال از همان ابتدا شاهد عملکرد بهتری از هوش مصنوعی تیم‌های رقیب خواهیم بود؛ به طوریکه به ادعای سازنده‌ها، تیم‌ها برای هر مسابقه با تاکتیک‌های متفاوتی وارد میدان خواهند شد تا جذابیت مسابقات حفظ شود یا حتی زمان‌بندی مسابقات شما در تقویم فصل هم درست خواهد بود و دیگر قرار نیست دو روز پشت سر هم دو بازی برگزار کنید!

در بخش کریر فیفا ۲۱، سیستم جذب بازیکنان هم بهبود پیدا کرده که به لطف آن، می‌توانید مثل دنیای واقعی بازیکنان را به شکل قرضی با حق خرید اجباری یا انتخابی جذب کنید و حتی سیستم تعویض بازیکنان با یکدیگر هم بهتر از قبل شده است. این ویژگی‌ها نه فقط برای بازیکن که برای تیم‌های کنترل‌شده توسط هوش مصنوعی هم وجود خواهد داشت و آن‌ها هم برای تقویت تیم خودشان به بهترین نحو تلاش می‌کنند. در نهایت بازی امسال گزینه‌های بیش‌تری برای شخصی‌سازی شرایط پیش از آغاز فصل اول پیش‌روی شما قرار می‌دهد تا تجربه‌ای با چالش بیش‌تر یا مثلا پول بیش‌تر داشته باشید. 

اریک کانتونا در بازی فیفا ۲۱

اطلاعات بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱:

نوبتی هم که باشد نوبت مرور اطلاعات بخش آلتیمیت تیم بازی است. به گفته EA، امسال می‌توانیم FUT 21 را با روش‌های جدید و متنوع‌تری تجربه کنیم. یکی از این روش‌ها، گسترده‌تر شدن امکان بازی Co-Op است که از طریق آن، می‌توان حالت‌هایی مثل اسکواد بتل، دیویژن رایولز یا حتی مسابقات دوستانه را به شکل Co-Op و همراه با یک دوست تجربه کرد. برای این کار، کافی است با زدن کلید R2/RT، منوی مربوط به دوستان‌تان را باز کنید. اگر دوست شما داخل بازی باشد، می‌توانید از وی برای تجربه Co-Op دعوت کنید. بازیکنی که لابی را می‌سازد، کاپیتان خواهد بود و می‌تواند انتخاب کند که بازی را با ترکیب کدام یک از دو بازیکن تجربه کنید. همچنین امکان انتخاب از بین سه حالتی که اشاره کردیم هم توسط کاپیتان وجود دارد. 

در صورتی که حالت اسکواد بتل را به شکل Co-Op بازی کنید، از کل ۴۰ بازی هفتگی هر دو بازیکن یک عدد کم خواهد شد و بسته به درجه سختی و مولفه‌های تاثیرگذار دیگر، هر دو بازیکن امتیاز آن بازی را دریافت می‌کنند. در حالت دیویژن رایولز هم شرایط مشابهی برای کم شدن از تعداد بازی‌ها وجود دارد اما نکته مهم‌تر، این است که بدانید در این حالت حریف شما بر اساس سطح بازیکنی که در دیویژن بهتری است انتخاب می‌شود. مثلا اگر یکی از بازیکنان در دیویژن ۷ باشد و دیگری در دیویژن ۳، با حریفی که در دیویژن ۳ حضور دارد روبه‌رو خواهید شد. همچنین اگر دوست دارید بازی را تنها تجربه کنید و نگران روبه‌رو شدن با بازیکنانی هستید که به شکل Co-Op آن را بازی می‌کنند، سازندگان گزینه‌ای در نظر گرفته‌اند تا از طریق آن بتوانید انتخاب کنید که می‌خواهید حریف‌تان یک بازیکن باشد یا مشکلی با روبه‌رو شدن با بازیکنان Co-Op ندارید. 

حالت Co-Op آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

مسابقات دوستانه، یکی از حالت‌هایی بود که EA به آلتیمیت تیم اضافه کرد و خب شامل مواردی چون حالت‌های نسبتا مفرح Mystery Ball یا King of the Hill می‌شد. حال در فیفا ۲۱، این مسابقات دوستانه جدا از اینکه تمام موارد قبلی را دارند، یک سری رقابت‌های جدی‌تری را هم شامل می‌شوند. در این رقابت‌ها که در بازه‌های زمانی مختلف در بخش مسابقات دوستانه برگزار خواهند شد، شرایط خاصی برای شرکت در مسابقات در نظر گرفته می‌شود؛ مثلا تیم شما باید از یک ملیت خاص باشد، باید بازیکنان سیلور استفاده کنید و مواردی از این دست. همچنین برای مسابقات دوستانه اینچنینی، ماموریت‌هایی هم در نظر گرفته می‌شود و اگر بتوانید آن‌ها را انجام بدهید، جوایزی هم دریافت می‌کنید. هدف از اضافه شدن این حالت به بازی، تشویق بازیکنان به استفاده از تیم‌های متنوع‌تر است و باید دید که در طولانی‌مدت این ویژگی چقدر کاربردی خواهد بود.

از موارد جدید دیگر اضافه‌شده به آلتیمیت تیم فیفا ۲۱، می‌توان به رویداد‌های جمعی اشاره کرد که در آن بازیکنان با انجام دادن ماموریت‌هایی، امتیاز کلی جمع می‌کنند و جوایز مربوطه هم به تمام افرادی که با انجام دادن این ماموریت‌ها به امتیاز کلی کمک کرده‌اند، اختصاص پیدا می‌کند. همچنین امسال با اینکه کماکان امکان بازی در استادیوم‌های مشهور وجود دارد، ولی بازیکنان یک استادیوم اختصاصی و قابل‌شخصی‌سازی هم خواهند داشت که ویژگی کاملا جدیدی است. بر این اساس شما به مرور زمان می‌توانید با به‌دست آوردن آیتم‌های تزئینی مختلف، استادیوم خودتان را شخصی‌سازی کنید و حتی با انجام دادن ماموریت‌های مربوطه، آن را ارتقا بدهید تا هم فضا‌های بیش‌تری برای شخصی‌سازی داشته باشید و هم ظرفیت ورزشگاه‌تان بالاتر برود. گزینه‌های مختلفی از صدای تماشاگران گرفته تا تیفو‌ها و حتی رنگ‌بندی سکوهای ورزشگاه قابل‌شخصی‌سازی هستند. 

 

EA همچنین در آلتیمیت تیم فیفا ۲۱، یک سری تغییرات جزئی هم در نظر گرفته است. امسال، پس از اینکه پنج بازی تعیین‌سطح دیویژن رایولز را انجام دادید، بر اساس دیویژنی که در آن قرار می‌گیرید مقداری سکه هم دریافت خواهید کرد که کمک خوبی در ابتدای بازی است. همچنین در هر دیویژنی که قرار بگیرید، با رفتن به دیویژن بهتر سکه مربوط به آن را هم دریافت می‌کنید. البته این سکه فقط یک بار به بازیکنان تعلق می‌گیرد و در دفعات بعدی که بین دیویژن‌ها جابجا شوید خبری از آن نخواهد بود. به‌علاوه امسال تعداد مسابقات هفتگی که برای کسب امتیاز کلی در دیویژن رایولز می‌توانید انجام بدهید، با محدودیتی روبه‌رو شده است. به این صورت که فقط امتیاز ۳۰ بازی اول شما در هر هفته در امتیاز کلی حساب خواهد شد و پس از این تعداد، فقط برای افزایش Skill Rating یا انجام ماموریت‌ها می‌توانید بازی کنید. این تغییر برای این منظور صورت گرفته تا بازیکنانی که از مسابقات سخت خارج شده و در عوض مسابقات راحت را انجام می‌دادند، دیگر فرصت انجام این کار را نداشته باشند. 

تغییراتی در منو‌های بخش آلتیمیت تیم، حذف کارت‌های Training و فیتنس و ویژگی به اسم Meaningful Moment که باعث می‌شود تا بازیکنانی که در دنیای واقعی کار خاصی انجام داده‌اند، کارت اینفرم با تاکید روی آن کار خاص دریافت کنند (مثلا اگر بازیکنی از روی ضربه آزاد گل زیبایی زده، دقت ضربه آزادش افزایش چشم‌گیری داشته باشد) از دیگر ویژگی‌هایی هستند که در آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ شاهد آن‌ها خواهیم بود. 

آیکان‌های جدید بازی چهره‌هایی مثل اریک کانتونا، فرناندو تورس، پیتر چک و ساموئل اتوئو را شامل می‌شوند

در آلتیمیت تیم امسال، شاهد آیکان‌های جدیدی خواهیم بود که تعداد کلی آیکان‌های بازی را به ۱۰۰ عدد می‌رسانند. اریک کانتونا، ساموئل اتوئو، فرناندو تورس، پوشکاش، باستین شواین‌اشتایگر، فیلیپ لام و پیتر چک از جمله آیکان‌های جدید بازی در فیفا ۲۱ هستند. همچنین خبر خوب اینکه امسال علاوه بر Icon Swap‌های سال پیش، شاهد بازگشت SBC‌های آیکان هم خواهیم بود که سال پیش جالی خالی آن‌ها شدیدا حس می‌شد. 

یک نکته مهم دیگر هم برای آلتیمیت تیم ذکر شده که باید آن را هم مرور کنیم؛ به هر حال امسال و پس از گذشت مدتی از انتشار فیفا ۲۱، شاهد عرضه کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس هم خواهیم بود. در صورتی که شما بازی را به‌شکل دیجیتالی خریداری کنید، می‌توانید تیم‌تان را با تمام جزییات و ویژگی‌هایش به نسخه نسل نهمی منتقل کنید. حتی ترنسفر مارکت بازی هم قرار است حالتی بین نسلی داشته باشد و مارکت نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 با یکدیگر و نسخه‌های ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس هم با یکدیگر مشترک خواهد بود. 

بازیکنان در بخش ولتای فیفا 21

اطلاعات بخش ولتا فیفا ۲۱:

بخش ولتا یا همان فوتبال خیابانی فیفا 21 هم قرار است شامل یک سری ویژگی‌های جدید باشد. در نسخه جدید، با ویژگی VOLTA SQUADS شما می‌توانید با نهایتا سه دوست خودتان یا با بازیکنان تصادفی، تیم تشکیل بدهید و در قالب حالت‌های پنج در برابر پنج، با هدایت بازیکنی از تیم وارد یک مسابقه هیجان‌انگیز شوید. گیم‌پلی بخش ولتای بازی دست‌خوش تغییراتی شده تا از حیث سرعت و حس و حال فوتبال خیابانی و سالنی، تجربه طبیعی‌تر و بهتری ارائه کند. بازیکنان در فیفا ۲۱ می‌توانند آواتار یا همان شخصیت خودشان را با گزینه‌های به مراتب بیش‌تری نسبت به سال پیش شخصی‌سازی کرده و او را به همان بازیکنی که مد نظرشان است تبدیل کنند. 

الکترونیک آرتز حتی این امکان را فراهم کرده تا بتوانید ستاره‌های مشهور دنیای فوتبال را به تیم‌تان بیاورید و با آن‌ها، با تیم‌های کنترل‌شده توسط هوش مصنوعی یا تیم سایر بازیکنان در حالت آنلاین مسابقه بدهید و با به‌دست آوردن امتیاز، جوایز مختلفی را در این بخش باز کنید. چند زمین مسابقه جدید هم قرار است در نسخه جدید برای این بخش اضافه شوند که از جمله آن‌ها، زمین خیابانی شهر سائوپائولو برزیل و میلان ایتالیا و ورزشگاه سرپوشیده دبی تایید شده‌اند. همچنین با اینکه سال پیش گیم‌پلی بخش ولتا شباهت زیادی به گیم‌پلی همان بخش معمولی بازی داشت و صرفا با تغییراتی جزئی فقط در زمینی با مقیاس کوچک‌تر صورت می‌گرفت، امسال سازندگان بیش از پیش سعی کرده‌اند تا روند بازی در ولتا شبیه فوتبال خیابانی و سالنی واقعی باشد و همه‌چیز از دریبل‌ها گرفته تا شوت و پاس‌ها در این بخش قرار است حال و هوای متفاوتی نسبت به حالت معمولی بازی داشته باشد.

سالن فوتبال در بازی FIFA 21

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
ORIGIN
نظر/پرسش(0)

تنظیمات

پیگیری سفارش

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم