Sniper Elite 4

299,000 تومان
تاریخ در دسترس بودن 2017-04-29
امتیاز کابران: ثبت نظر/پرسش
دوست داشتن0
محصولات مرتبط
موردی یافت نشد
توضیحات

با وجود سال‌ها تجربه و انتشار نسخه‌‌های متفاوت از مجموعه‌ی اسنایپر الیت (Sniper Elite)، این مجموعه هنوز هم نتوانسته به یک سری خاطره‌انگیز در مقایسه‌ با سایر بازی‌های سوم شخصی مخفی‌کاری نظیر هیتمن (Hitman) تبدیل شود. داستان سری اسنایپر الیت همواره در دوران جنگ‌ جهانی دوم از سال ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵ روایت شده و ستوان کارل فربورن از برلین گرفته تا آفریقا و با اسنایپر الیت 4، ایتالیا را برای تارومار کردن فاشیست‌ها و نازی‌ها سفر کرده است. اینکه کارل فربورن، تک‌تیرانداز ماهر آمریکایی کی در نهایت به هدف خود رسیده و بیخیال دوران جنگ جهانی دوم می‌شود، هنوز معلوم نیست و سازندگان هم توضیحی در این مورد ارائه نکرده‌اند.

بازی Sniper Elite 4 بعد از اتفاقات آفریقا و کشتن ژنرال والن روایت می‌شود. جایی که در نهایت کارل فربورن سلاح مخفی آلمان‌ها را پیدا کرده و با از بین بردن آن در نهایت والن را می‌کشد. سال ۱۹۴۳ است و نازی‌ها در حال کشتار پارتیزان‌های ایتالیایی هستند. در این میان شما باید ژنرال‌ها را پیدا کرده و یک به یک آنها را از بین ببرید. البته آلمان‌ها بازهم سلاحی مخفی اینبار از نوع موشک ساخته‌اند که باید با از بین بردن آنها در کنار کمک به پارتیزان‌ها و لیدر آنها «سوفیا دی‌ روکا» ملقب به The Angle سعی کنید اهداف مختلفی را میان سه گروه پارتیزان‌‌ها، مافیای ایتالیا و نازی‌ها انجام دهید.

داستان اسنایپر الیت 4 به هیچ عنوان جذاب و درگیرکننده نیست و اساسا اگر هیچ اطلاعی از داستان مملو از نام‌ها و اسم شهرها نداشته باشید باز هم می‌توانید در بازی پیشروی کرده و به ترکاندن قلب و جمجمه‌ی دشمنانتان ادامه دهید. متاسفانه توسعه‌دهندگان سعی کرده‌اند با اسم بردن از نام‌های تاریخی فاشیست جوری القا کنند که انگار دارند داستانی جذاب و مهم را روایت می‌کنند. این در حالی است که شما با صدای شیوای کارل فربورن تنها اسم‌ها و نام شهرهای مختلف را می‌شوید که به نوعی در کنار یکدیگر نشسته‌اند و در نهایت داستانی خطی و بدون عمق را تشکیل داده‌اند. در حالی که می‌شد با باز کردن هرچه بیشتر مشکلات پارتیزان‌ها و درگیری‌های مافیای ایتالیا روایتی دقیق‌تر و ملموس را روایت کرد.

بازی Sniper Elite 4 Zoomg

کیل‌کم‌ها با قدرت به Sniper Elite 4 بازگشته است

با آغاز هر مرحله می‌توانید با رادیو با مرکز صحبت کرده و جزئیات ماموریت را دریافت کنید. در کنار این تنها جایی که با شخصیت‌های داستان روبرو می‌شوید همان ابتدای مراحل و با گفتگویی کوتاه است که به شدت ناقص و ضعیف به نظر می‌رسد. کلونل جک ویور، مامور دفترخدمات استراتژیک ایالات متحده (OSS) یا سوفیا،‌ رهبر پارتیزان‌ها ایتالیایی می‌توانستند هرچه بیشتر پرداخته شده و دخالت بیشتری را در خط داستانی بازی داشته باشند که متاسفانه به هیچ عنوان از پتانسیل آنها استفاده نشده است. داستان به سه شیوه‌ی صحبت با شخصیت‌ها، میان‌پرده‌های وسط بازی و روایت داستانی کارل فربورن روایت می‌شود که مشابه با شماره سوم است.

کارل فربورن هنوز هم همان تک‌تیرانداز افسانه‌ای است که تنهایی به دل صدها دشمن میزند. یکی از ویژگی‌هایی که مانور بسیاری برروی آن داده شد، کیل‌کم‌های (KillCam) معروف مجموعه بودند. در چهارمین ماجراجویی فربورن کیل‌کم‌ها باری دیگر با تنوع بیشتری بازگشته و شما می‌توانید در طول بازی جمجمه، قلب، شش یا اجزای دیگر بدن نازی‌ها را با یک تیر اسنایپر از هم بپاشانید. هرچند با توجه به نسل حاضر صنعت بازی‌های ویدیویی انتظار بیشتری را از طراحی ویژگی‌ کیل‌کم و دشمنان داشتم با این حال، هنوز هم زودتر هدف گرفتن یک اسنایپر در کمین لذت خودش را دارد. برخلاف طراحی خوب اجزای داخلی بدن، متاسفانه توسعه‌دهندگان سعی نکرده‌اند ظاهر دشمنان را بعد از برخورد تیر طراحی و مدل‌سازی کنند. با اینکه گلوله‌ی شما مغز دشمنان را منفجر می‌کند، اما با نزدیک شدن به دشمنان تنها شاهد بدن بی‌جان آنها برروی زمین هستید که در یک تناقض جدی با کیل‌کم پخش شده است. از طرفی گاهی تصاویر برخورد تیر با امعاء و احشاء دشمنان نمایش داده نمی‌شود که نبود طراحی ذکر شده به شدت به نمایش کیل‌کم ضربه می‌زند.

بازی Sniper Elite 4 Zoomg

نقشه‌های اسنایپر الیت 4 این‌بار گستردگی بیشتری نسبت به شماره سوم دارند و از نظر طراحی نیز بسیار متنوع و به واقع زیبا هستند. در حقیقت طراحی محیطی و نقشه‌های بازی چه در بخش داستانی و چه در بخش چندنفره نسبت به شماره سوم بهتر بوده و به نقطه‌ی قوت شماره‌ی چهارم تبدیل شده است. با ورود به هر یک از هشت مرحله‌ی بازی باید در کنار انجام ماموریت اصلی،‌ برخی ماموریت‌های فرعی را نیز انجام دهید. دزدیدن نقشه‌ی حرکت کامیون‌ها، ترور ژنرال‌ها، دزدیدن نقشه‌ی نازی‌ها، از بین بردن توپخانه یا ترکاندن تانک‌ها و خودروهای زرهی دشمن بخشی از ماموریت‌های فرعی و چالشی اسنایپر الیت 4 هستند. در هر مرحله نامه‌های مختلف و آیتم‌های متفاوتی قرار داده شده است که با برداشتن آنها می‌توانید با شخصیت‌ها و داستان‌های فرعی آشنا شوید. آزادی نحوه‌ی به اتمام رساندن مراحل یکی از مهمترین ویژگی‌های اسنایپر الیت 4 است، اینکه ترجیح می‌دهید به دل دشمن بزنید یا قبل از ورود به منطقه‌ی مشخص شده یک به یک دشمنانتان را از سر راه بردارید همگی به استراتژی و شیوه‌ی بازی‌تان بستگی دارد. گاهی می‌توانید با قرار دادن تله و در معرض نمایش قرار دادن جسد یکی از نازی‌ها، سایر دشمنان را به سوی مرگ دعوت کنید، گاهی هم می‌توانید با هدف گرفتن منبع سوخت کامیون به سرعت سربازان اطراف آن را تارومار کنید.

یکی از نقاط قوت مجموعه اسنایپر الیت تعامل با مواد منفجره‌ی تعبیه شده در مراحل است. به عنوان مثال، با نزدیک شدن دشمنان به سمت بشکه‌های انفجاری می‌توانید بدون جلب توجه دشمنان، تنها با یک تیر دشمنان خودتان را از بین ببرید، از دیگر ویژگی‌های که در شماره چهارم بازگشته، می‌توان به بهره بردن از صدای وسایل نقلیه یا توپخانه برای پوشاندن صدای شلیک گلوله‌ی اسنایپر اشاره کرد. با رد شدن هواپیما، قایق نازی‌ها یا حتی شلیک توپخانه در زمان محدود می‌توانید مغز یک یا دو نازی را منفجر کنید. علاوه بر این، هدف گرفتن زنجیر بالابر یا پایه‌ی سکو کمک می‌کند تا به راحتی مرگ دشمنان را به شکلی رقم بزنید که گویی یک حادثه رخ داده است.

 
با کشتن مخفیانه‌ی نازی‌ها می‌توانید شاهد فرو رفتن چاقو در بدن آنها باشید

انفجارها نقشی اساسی در اسنایپر الیت 4 دارند، با هوش مصنوعی ضعیف دشمنان می‌توانید با ترکاندن بشکه‌ها، کامیون‌ها یا قایق‌ها به سرعت توجه آنها را به سمت منبع انفجار پرت کنید. این کار اجازه می‌دهد تا آنها را از پشت سوپرایز کرده یا در نهایت دشمنان را برای رسیدن به هدف دور بزنید. مخفی‌کاری بخش اصلی گیم‌پلی اسنایپر الیت را تشکیل می‌دهد و هرچند بدون مخفی کاری می‌توان مراحل را به پایان رساند، اما لذت واقعی اسنایپر الیت در انجام مراحل به صورت مخفیانه است.

مشابه با گذشته، چهارمین ماجراجویی کارل فربورن نیز با سیستم لولینگ و افزایش سطح همراه است. با اتمام هر مرحله براساس عملکرد و میزان XP کسب شده، سطح شما افزایش می‌یابد. در حقیقت سیستم لولینگ    بازی Sniper Elite 4 Zoomg

سرورهای نسخه‌ پی‌سی Sniper Elite 4‌ عمدتا خالی و بدون بازیکن است

اگر حالت تکنفره را تمام کردید بازی حالت‌های آفلاین و آنلاین دیگری مانند حالت Survival (بقا) را شامل می‌شود که به صورت تکنفره یا به همراه ۳ بازیکن دیگر قابل انجام است. در این حالت باید سعی کنید تا در برابر ۱۲ موج حمله‌ی نازی‌ها از مناطق تعیین شده‌ی OSS محافظت کنید که واقعا لذت بخش و جذاب است. خوشبختانه تنوع انتخاب شخصیت هم در حالت Co-op و هم در حالت چندنفره بسیار زیاد است و با انجام یک سری اهداف قادر به انتخاب شخصیت‌های مختلف از نازی‌ها گرفته تا پارتیزان‌ها هستید. متاسفانه بررویرایانه‌های شخصی سرورهای بازی خالی از سکنه هستند و به غیر از چند سرور انگشت شمار، سایر سرورها بدون بازیکن هستند. در مجموع  ۶  حالت مختلف برای بخش چندنفره تدارک دیده شده که مخصوصا حالت کنترل جذابیت بیشتری را نسبت به حالت‌های دیگر دارد. در این حالت باید مناطق خاصی را تسخیر کنید و در برابر حمله‌ی تیم حریف از آنها دفاع کنید. حالت‌های دس‌مچ و تیم‌دس مچ در کنار دو حالت دیگر متاسفانه جذابیت و سرعت لازم مانند سایر بازی‌های شوتر را ندارند و بعد از مدتی از انجام آن‌ها خسته می‌شوید.

طراحی‌های محیطی و انفجارها پیشرفت قابل توجهی نسبت به بازی Sniper Elite 3 دارد و در حقیقت گذشت زمان تاثیر مثبتی را برروی  افکت‌های انفجار بازی گذاشته است؛ حال این را در کنار طراحی زیبای مراحل قرار دهید تا به خوبی لذت گشت و گذار مخفیانه در اطراف نازی‌ها را درک کنید. اگر تازگی‌ها اسنایپر الیت 3 را تجربه کرده باشید می‌دانید که گرافیک این بازی هرچند کم و کاستی داشت اما از نظر بصری زیبا بود. اسنایپر الیت 4 نیز گرافیک هنری خوبی را دارد و مسلما از تجربه‌ی آن لذت می‌برید. با این حال هنوز هم برخی ویژگی‌ها نظیر طراحی برگ‌ها و چهره‌ی شخصیت‌ها آنچنان که انتظار می‌رفت خوب به نظر نمی‌رسد. شخصیت‌ها عمدتا نمی‌توانند احساساتشان را با حرکت چهره نشان دهند و این موضوع در برقراری ارتباط با آنها مشکل ایجاد می‌کند.

محیط و گرافیک بازی زیبا و متنوع طراحی شده است

در طول تجربه‌ی اسنایپر الیت 4 و قبل از انتشار بروزرسانی 1.1.3، بارها بازی فریز شده و مجبور به بارگذاری دوباره اسنایپر الیت 4 شدم. همراهی این مشکل با سیستم ذخیره‌سازی خودکار بی منطق بازی، باعث مشکلاتی مانند اجبار در تکرار چندباره بخشی از مراحل می‌شد که به شدت آزار دهنده بود. البته و خوشبخاته مانند گذشته می‌توانید بازی را به صورت دستی ذخیره کنید که تا حد زیادی ایرادات چک‌پوینت را پوشش می‌دهد. مشکلات فریز بازی در رایانه‌شخصی بعد از انتشار بروزرسانی 1.1.3 که عامل اصلی تاخیر در بررسی بازی نیز بود، رفع شد.

در طول تجربه‌ی نسخه‌ی پی‌سی این بازی مشکلاتی مانند افت فریم و دیر لود شدن بافت‌ها را شاهد نبودم و بازی به راحتی برروی ۶۰ فریم در ثانیه و بالاتر اجرا می‌شود. علی‌رغم انتقاد‌هایی که به مدل‌سازی و ویژگی‌های بصری ناقص کیل‌کم‌ها دارم، نورپردازی چشم‌نوازی را در اسنایپر الیت 4 شاهد هستیم. در زمینه‌ی هوش مصنوعی نیز همانطور که گفتم، هوش مصنوعی دشمنان متناقض و ضعیف است. دشمنان گاهی مانند عقاب شما را شکار کرده و گاهی نیز از کنارتان آنقدر راحت رد می‌شوند که از دیده‌ نشدنتان تعجب می‌کنید؛ به شکلی که در پایان بازی از خود می‌پرسید بالاخره کی دشمنان ما را می‌دیدند و کی نمی‌دیدند.

اگر از ظاهر مراحل Sniper Elite 4 بگذریم همیشه موسیقی برای شخص من اهمیت بسیاری دارد. اسنایپر الیت آنچنان که باید دارای موسیقی گوش‌نوازی نیست و آهنگ‌های بازی به چند قطعه‌ی تکراری برای زمان حمله‌ی دشمنان یا ورود به مکان‌هایی خاص خلاصه می‌شود. تم کلی موسیقی اسنایپر الیت 4 در موارد مختلف یکی بوده و برخلاف تیرهایی که امعاء و احشاء دشمنان را متلاشی می‌کند، در پوست و گوشت شما نفوذ نمی‌کند.

بازی Sniper Elite 4 Zoomg

صداگذاری بازی اما نقطه‌ی قوت اسنایپر الیت 4 است و در زمینه‌ی صداگذاری شخصیت‌ها، شلیک گلوله، افکت صوتی حرکت رودخانه‌ها یا حرکت تانک‌ها و صحبت‌های نازی‌ها راضی کننده است. در واقع با شنیدن صدای دشمنان می‌توانید جای آنها را در درجه‌ی سختی هاردکور پیدا و آنها را از بین ببرید. حالت هاردکور هیچ نقشه‌ای را شامل نمی‌شود و به پایان رساندن مراحل در این درجه‌ی سختی، چالشی بسیار جدی است.

اسنایپر الیت 4 می‌تواند ۷ تا ۹ ساعت شما را سرگرم کند؛ اما این بازی در گذر زمان تفاوت چندانی را نسبت به شماره سوم نداشته و اساسا اگر این تفاوت‌ها را نیز نداشت انتشارش بی معنی بود. البته چهارمین ماجراجویی کارل فربورن در جنگ‌جهانی دوم هنوز هم جذاب و ارزش یک بار تمام کردن را دارد هرچند ساخته‌ی ربلیون به غیر از کیل‌کم‌های پرخشونتش هیچ چیز دیگری را برای هک شدن در خاطرات ما ارائه نمی‌دهد.

منبع زومجی
ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
STEAMGIFT
نظر/پرسش(0)

تنظیمات

پیگیری سفارش

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم