PS4 | MONSTER HUNTER: WORLD

امتیاز خرید
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000 تومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000 تومان

PS4

جدید

تمامی بازی های PS4 این مجموعه بصورت مستقیم از استور پلی استیشن

خریداری شده و همگی نسخه ی دیجیتال میباشند .

جزییات بیشتر

390,000 تومان

390,000 تومان به ازای 1
100 قلم

- +

 
بررسی تخصصی

بازی Monster Hunter: World را می‌توان یک بازی MMO شرقی ترکیب شده با المان‌های غربی دانست که هر مخاطبی را جذب خود می‌کند. با بررسی این بازی همراه زومجی باشید.

اگر هشت نسل بازی‌های ویدیویی را کنار هم گذاشته و بازی‌های ژاپنی را در این هشت نسل مقایسه کنیم، می‌بینیم که کاربران از نسل هفتم به بعد پوست عوض کردند و سلایق‌شان متفاوت شد. دیگر کم پیش می‌آمد که شخصی سمت بازی‌های نقش آفرینی شرقی با مبارزات نوبتی برود. البته در این میان باید بازیکن‌های ژاپنی را فاکتور گرفت زیرا همیشه از محصولات خود پشتیبانی می‌کنند اما صنعت بازی‌های ویدیویی تنها به شرق ختم نمی‌شود؛ اگر سازنده‌ای شرقی می‌خواهد اثرش به‌ بهترین بازی تبدیل شود، باید نگاهش را وسیع‌تر کرده و تمامی مخاطبان این صنعت را ببیند. چند سالی است که شاهد تغییراتی در مجموعه‌های ارزشمند ژاپنی هستیم که در نسخه‌های پیشین خود، علاقه‌ای به تغییرات و تحولات در سبک و سیاق خود نداشتند و سعی می‌کردند همان المان‌های قدیمی را در نسخه‌های جدید خود به‌نمایش بگذارند. اما حال به نقطه‌ای رسیده‌ایم که همان مجموعه‌ها نیز دست به تغییرات زده‌اند. نمونه‌ی بارز را می‌توان بازی Final Fantasy XV دانست یا بازی Persona 5 که با تمام حس و حال شرقی خود، سعی کرده نوآوری‌های جدیدی را قرار داده و مخاطبان زیادی را جذب کنند. یکی دیگر از مجموعه‌هایی که تصمیم گرفت متحول شود، مجموعه Monster Hunter بود که کمپانی کپکام (Capcom) با معرفی بازی Monster Hunter: World، سعی بر پیاده سازی یک ایده بسیار جاه‌طلبانه را داشت. حال بازی Monster Hunter: World روانه بازار شده و سوال اصلی اینجا است که این بازی تا چه اندازه موفق بوده است؟  

داستان بازی Monster Hunter: World، حول یک Guild تحقیقاتی هیولاها می‌چرخد و شما در نقش یک شکارچی به‌همراه گروهی تحقیقاتی می‌بایست روی گونه‌های مختلف هیولاها تحقیق کرده و الدر دراگون‌ها و انرژی حاصل از آن‌ها را شناسایی کنید تا بهتر از قبل بتوانید دنیای جدید (New World) را بشناسید. بازی Monster Hunter: World یک اثر نقش آفرینی و MMO است که داستانش، صرفا مقدمه‌ای برای شروع بازی است. با اینکه برای تمام کردن بخش داستانی باید بازی را ۷۰ الی ۸۰ ساعت تجربه کنید اما پس از داستان، با دنیای دیگری روبه‌رو خواهید شد که پایه و اساس بازی اصلی یعنی شکار هیولاها را تشکیل می‌دهد. به‌عبارتی ساختار بازی به خاطر MMO بودن آن به‌نحوی است که حتی پس از تمام کردن نیز همیشه ماموریت‌هایی وجود دارند که شما را سرگرم کرده و در این راه داستان بازی به شکلی روایت می‌شود که حتی اشخاصی که از دنیای Monster Hunter هیچ ایده‌ای ندارند، می‌توانند با آن ارتباط برقرار کرده و با سبک و سیاق بازی آشنا شوند. روایت داستانی Monster Hunter: World ساده و شخصیت‌هایش دوست داشتنی هستند و نباید انتظار یک اثر داستان محور عمیق را داشت. با این حال کپکام کار خود را در این بخش به‌خوبی انجام داده و سعی کرده در همان ابتدا به شما بگوید که Monster Hunter: World شاید نسخه‌ای کاملا متفاوت نسبت به نسخه‌های پیشین باشد اما هنوز سبک خود را دارد. برای نمونه می‌توان به صحبت نکردن شخصیت بازی یا سبک ارتباط نوشتاری شخصیت‌ها در بعضی از مراحل به‌جای برقراری دیالوگ اشاره کرد که همگی از ویژگی‌های یک بازی شرقی و سری Monster Hunter است.

از داستان بازی که جدا شویم، یک بازی MMO باید شخصی سازی گسترده‌ای داشته باشد. خیلی از بازی‌ها بوده‌اند که گزینه‌های متعددی برای شخصی سازی شخصیت ارائه داده‌اند اما هر بخش از کمبود گزینه و محتوا برخوردار بود که سبب می‌شد بازیکن نتواند شخصیت مورد علاقه خود را خلق کند. بازی Monster Hunter: World اثری است که در بخش شخصی سازی، به‌شدت قوی عمل کرده و می‌توانید شخصیت مورد علاقه خود را خلق کرده و در دل بازی قرار بدهید. همچنین بعضی از گزینه‌های روی میز نظیر تعویض مدل مو در شخصیت‌های زن و مرد کاملا فرق می‌کنند و در همان ابتدا وسوسه می‌شوید که شخصیت‌های زیادی را ساخته و هر از گاهی با یکی از آن‌ها بازی کنید. بازی Monster Hunter: World در بخش گیم‌پلی یک انقلاب برای این سری به‌حساب می‌آید. انقلابی که از همان ابتدا شدیدا جاه‌طلبانه بود و کپکام به‌خوبی توانست از پس آن برآید. همانطور که از اسم بازی پیدا است، شما باید به شکار اژدها و هیولاهای مختلفی بروید و از این‌رو یک اثر MMO با این مضامین باید دارای هیولاهای متعددی برای شکار کردن باشد. Monster Hunter: World دارای ۳۱ هیولای اصلی و تعدادی هیولای فرعی است که در جریان مراحل فرعی و اصلی و تحقیقاتی متعددی باید مدام با این ۳۱ هیولا مبارزه کنید. حال اثر متفاوت و جذاب کپکام چه مورادی را در خود جای داده که تک تک مراحل جذاب شده‌اند؟ قطعا این سوال پیش می‌آید که با این تعداد که از نظر من تعداد کمی برای یک بازی MMO است، چرا مراحل و فارم کردن در محیط خسته کننده نمی‌شود؟

بررسی بازی Monster Hunter: World

تیم سازنده بازی برای جذاب کردن این بخش از یک سیستم پیوستگی میان مراحل، هیولاها و تجهیزات شما در بازی استفاده کرده است. طراحی مراحل اصلی، به نحوی است که از اواسط بازی به بعد برای کشتن هیولاها باید مدام مراحل فرعی را رفته و اسلحه و لباس‌های قوی‌تری را بسازید. حال برای ساخت لباس نیز باید هیولاهای مشخصی را بکشید تا بتوانید مواد مورد نیاز را از بدن آن‌ها استخراج کرده و تجهیزات مورد نیازتان را به‌دست بیاورید. به‌عبارتی تجهیزات شما تاثیر مستقیمی روی قدرت و نحوه مبارزه شما با هیولاها دارند و از طرفی تنوع بالا و طراحی‌هایی که دارند سبب شده مدام و مدام این کار را انجام داده و به هیچ‌وجه خسته نشوید. طراحی لباس‌ها به‌قدری خوب است که نما و ظاهر هر لباس روی شخصیت‌های مرد و زن نیز متفاوت کار شده و همین امر سبب شده تا بازی از یکنواختی و خارج شده و به تجربه‌ای تازه و نو بدل شود. حتی اگر این مورد را کنار بگذاریم، ترکیب لباس‌های مختلف با یکدیگر یا استفاده از یک ست کامل، هرکدام ویژگی‌هایی را دراختیارتان قرار داده و ظاهرتان را حسابی عوض می‌کنند. جدای از این گفته‌ها عامل دیگری که بازی Monster Hunter: World را متنوع جلوه می‌دهد، سلاح‌های بازی است. در دنیای بازی ۱۲ نوع سلاح وجود دارد که هر نوع دارای زیر مجموعه‌های متعددی هستند و نوع کارآیی و کمبوهای متفاوت آن‌ها، تنوع را به این بخش افزوده است. اسلحه‌های بازی را می‌توان با کشتن هیولاها بسازید و با ارتقا دادن‌شان، شکل ظاهر و نحوه عملکرد و تاثیرشان را نیز عوض کنید. در واقع با ارتقای لباس و اسلحه ارزش آیتم مورد نظر را بالا می‌برید و در بعضی از مراحل، با ارتقا به ارزش بالاتر، ظاهر شمشیر یا تیروکمان شما نیز تغییر پیدا می‌کند. یکی از نکات جالب بازی Monster Hunter: World، دوست گربه‌ای شما است که در واقع در دنیای بازی به آن پالیکو گفته می‌شود و در مبارزات شما را یاری می‌دهد. درواقع پالیکوها قادر به مبارزه و پیدا کردن آیتم‌های مختلف برای شما هستند و اگر نوار سلامت‌تان کم شود، شما را Heal خواهند کرد.

بررسی بازی Monster Hunter: World

از حیث آنلاین یا آفلاین بودن بازی، Monster Hunter: Word در قدم اول یک بازی چهارنفره است اما می‌توانید به‌صورت آفلاین و تک‌نفره نیز آن را انجام دهید؛ با این حال این نکته را حتما به یاد داشته باشید که مانستر هانتر، شما را «مجبور» می‌کند که به سمت کار گروهی بروید زیرا، هر ماموریت یک سری قوانین دارد که اگر آن‌ها را نقض کنید، ماموریت شما لغو خواهد شد. یکی از قوانین بازی این است که ماموریت‌ها را در مدت زمانی کمتر از ۵۰ دقیقه تمام کنید که خب اگر تنها باشید، به هیچ‌وجه نمی‌توانید این کار را انجام دهید یا اگر سه بار کشته شوید، ماموریت‌تان نیز لغو می‌شود. حال برای انجام ماموریت‌ها به صورت گروهی یا همراه یکی از دوستان‌تان، کیفیت سرور و سیستم Matchmaking، مهم‌ترین موردی است که تیم سازنده یک بازی نقش آفرینی و MMO باید آن را در نظر داشته باشد. بازی Monster Hunter: World در این بخش ایده جالبی را پیاده‌سازی کرده است؛ جدای از کیفیت خوب سرورها و بازیکنان متعدد و بی‌شمار بازی که هیچ‌وقت شما را تنها نمی‌گذارند، در طول یک ماموریت گروهی اگر اینترنت شما قطع شود، از مرحله مورد نظر قطع نمی‌شوید بلکه ماموریت را همچنان ادامه خواهید داد و بازی از حالت چندنفره، به حالت تک‌نفره سوییچ پیدا می‌کند. به‌عبارتی اگر در مرحله‌ای قرار داشته باشید و هیولای مورد نظر در حال کشته شدن باشد، در حالت عادی با قطع شدن سرور تمامی پیشرفت شما در آن مرحله از بین خواهد رفت ولی در Monster Hunter: World به‌صورت تک‌نفره می‌توانید مابقی مرحله را انجام داده و هیولای مورد نظر را بکشید. از نظر محتویات نیز Monster Hunter: World دارای بخش‌های متعددی است که می‌توانید به‌سراغ آن‌ها بروید. از مراحل اصلی (Assignments) گرفته تا مراحل اختیاری (Optional) و مراحل تحقیقاتی که آن قدر زیاد هستند که بتوانید صدها ساعت وقت خود را صرف آن‌ها کنید. Arenaها بخش دیگری از بازی هستند که در جریان‌شان شما در قالب شخصیت خود ولی با لباس و تجهیزات از پیش تعیین شده، باید به مبارزه با هیولاهای بازی در محیطی گلادیاتوری شکل بپردازید. همچنین تیم سازنده رویدادهایی را برای بازیکنان در نظر گرفته است که با انجام‌شان، آیتم و لباس‌های مخصوصی به‌دست می‌آورید.

نوشتن دیدگاه

PS4 | MONSTER HUNTER: WORLD

تمامی بازی های PS4 این مجموعه بصورت مستقیم از استور پلی استیشن

خریداری شده و همگی نسخه ی دیجیتال میباشند .

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد

محصولات بازدیدشده