PS4 | World War Z

امتیاز خرید
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000 تومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000 تومان

PS4

جدید

تمامی بازی های PS4 این مجموعه بصورت مستقیم از استور پلی استیشن

خریداری شده و همگی نسخه ی دیجیتال میباشند .

جزییات بیشتر

410,000 تومان

410,000 تومان به ازای 1
100 قلم

- +

 
بررسی تخصصی

بازی World War Z یکی از جدیدترین عناوینی است که بعد از سیلی از بازی‎های ناموفق زامبی کشی که به صورت Co-op بودند منتشر شد. اگر Left 4 Dead را بازی کرده باشید، می‎دانید که این بازی در همین سبک بوده ولی در حدی قدرتمند است که کمتر عنوانی توانسته حتی به آن نزدیک نیز شود. در این مقاله، قصد داریم به بررسی یکی دیگر از بازی‎هایی که تلاش کرده همانند Left 4 Dead باشد بپردازیم و بحث کنیم که تا چه حد توانسته موفق باشد و آیا اصلاً موفقیت خاصی به دست آورده است یا خیر. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

بازی World War Z عنوانی در سبک زامبی کشی Co-op است که همانند Left 4 Dead به چهار بازیکن نیازمند است. با این حال از تفاوت‎های گسترده‎ای که این بازی دارد و حتی اسمش نیز بیانگر همین موضوع است، این است که در مکان‎های مختلفی از سراسر جهان همانند نیویورک، موسکو، توکیو و … جریان دارد. برخلاف Left 4 Dead که تنها بر روی گروهی چهار نفره تمرکز داشت، این بازی بر روی گروه‎های چهار نفره متعددی در سراسر جهان تمرکز دارد که هر کدام داستانی کوتاه و مخصوص به خود را دارند. البته انتظار شخصیت پردازی بی‎نظیر و داستان قوی را نداشته باشید زیرا در چنین عناوینی داستان واقعاً جایگاه خاصی ندارد.

world war z

کجا رو نگاه میکنی برادر؟!!! co-op بودن بازی این مشکلات را نیز به همراه دارد

در هر یک از مکان‎های بازی، به شما دو یا سه ماموریت داده می‎شود که هر کدام بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از وقت‎تان را می‎گیرند. این ماموریت‎ها نیز شباهت بسیاری به Left 4 Dead داشته و به روی رفتن به جایی خاص و از بین بردن گروه‎های وسیعی از زامبی‎ها و نیز مراقب زامبی‎های ویژه و خطرناک بودن، خلاصه شده است. حتی بعضی از این زامبی‎های ویژه نیز شباهت بسیاری به Left 4 Dead دارند. از طرف دیگر، همانند همه بازی‎های هم سبک در راه می‎توانید مهمات، اسلحه‎ها و سایر چیزهای قابل استفاده پیدا کنید و از آنان به نفع خود بهره ببرید.

ویژگی خلاقانه‎ای که بازی World War Z به این فرمول تا حد زیادی تکراری اضافه می‎کند، کلاس بندی کردن بازیکنان است. به طور کلی ۶ کلاس در بازی وجود دارد که تا حد زیادی متنوع‎اند؛ از تفنگ‎دار گرفته تا Medic و انواع خاص‎تر و محدودتر، همه و همه را می‎توانید انتخاب کنید و از مهارت‎های‎شان بهره ببرید. از طرف دیگر، برخلاف بازی‎های هم سبک در World War Z ماموریت‎ها تنوع بیشتری دارند و اهدافی که باید انجام دهید هم پیچیدگی بیشتری داشته و هم کمی سخت‎تر هستند که باعث می‎شود همکاری تیمی هم کمی مشکل و هم تا حد زیادی جذاب به نظر بیاید. طراحی مراحل نیز کیفیت مناسبی دارد. البته تعادل در همه مراحل رعایت نشده، برای مثال برخی ماموریت‎ها تنها شامل اسکورت کردن افراد از جایی به جای دیگر می‎شوند که می‎تواند کمی خسته کننده به نظر برسد در حالی که بعضی دیگر از مراحل بسیار هیجان انگیز و متفاوت بوده و رده گسترده‎ای از اهداف را در بر می‎گیرند. در هر حال، ماموریت‎های جذاب و موفق در بازی بیشتر از ماموریت‎های خسته کننده هستند که همین خود ویژگی مناسبی تلقی می‎شود.

world war z

هجوم زامبی‌ها به سمت شما در بازی است که سبب هیجان در بازی می‌شود

اگر از بحث طراحی مراحل بگذریم، به گرافیک، موتوری که بازی با آن ساخته شده و نیز توان آن می‎رسیم. بازی World War Z با موتور Swarm Engine ساخته شده که در طراحی زامبی‎ها مخصوصاً تعداد زیادی از آن‎ها در یک محیط کم‎نظیر عمل کرده است. گاهی اوقات ممکن است با بیشتر از ۵۰۰ زامبی روبرو شوید که در بین آنان زامبی‎های ویژه نیز وجود دارند! اگر این بازی را از این نظر با عناوین هم سبکش مقایسه کنیم، قطعاً شاهد برتری آن خواهیم بود زیرا حتی هیجان انگیزترین و خطرناک‎ترین مراحل سایر بازی‎ها در مقابل مراحل World War Z پیش پا افتاده به نظر می‎رسند. به طور کلی بازی همیشه سعی دارد هیجان را در سطح مناسبی نگه دارد و شما را در موقعیت‎هایی دشوار قرار می‎دهد.

این شرایط دشوار در بعضی مراحل که گروه‎های بیش از ۱۰۰ نفره از زامبی‎ها را به سمت شما می‎فرستد، به اوج می‎رسد. در این شرایط حتی می‎توانند از روی موانعی که می‎گذارید نیز رد شوند و به طور جذابی با محیط تعاملاتی کاملاً دینامیک داشته باشند. البته قبل از چنین چیزی بازی به شما هشدار می‎دهد و چند دقیقه وقت دارید که موانع، تله و دیگر چیزهایی که فکر می‎کنید در دفاع می‎توانند کمک‎تان کنند راه اندازی کنید. البته اشتباه نکنید؛ این بازی اثری استراتژیک نیست و این ویژگی تنها کمک دستی به شما است که بتوانید در مقابل گروه‎های زامبی‎ها از خودتان دفاع کنید. حتی بعضی اوقات می‎توانید یک دسته کامل از زامبی‎ها را با قرار دادن بمب در مکان‎هایی درست، منفجر کنید. تعداد محدودی اسلحه سنگین نیز در بازی وجود دارند که قطعاً تجربه‎تان را هیجان انگیزتر از قبل می‎کنند. به نظر می‎رسد که استدیو سازنده در این زمینه به قول‎هایش عمل کرده است.

world war z

در مورد سیستم نشانه گیری بازی می‎توان ایراداتی را مطرح کرد. نشانه‎گیری دقیق سخت و حتی ناممکن بوده و به سختی می‎توان تیراندازی ماهر و دقیق بود و تیری دقیق شلیک کرد. البته اگر از این جهت که بازی می‎خواهد به دسته‎های بزرگی از زامبی‎ها شلیک کنید و دقت در شلیک‎های‎تان اهمیت چندانی ندارد بنگریم، این مورد آن چنان ایراد بزرگی به نظر نمی‎رسد. از طرف دیگر، کنترل شخصیت‎ها نیز کمی مشکل دارد و در دویدن‎ها و یا راه رفتن‎های معمولی زیاد حس واقعی و طبیعی بودن به شما دست نمی‎دهد. از طرفی مبارزات تن به تن نیز کمی پیش پا افتاده بوده و گاهی اوقات قدرت شما بسیار بیشتر از زامبی‎ها است که همین می‎تواند تجربه شما از بازی را کمی تحت تاثیر قرار دهد زیرا برای عنوانی در سال ۲۰۱۹ چنین اشکالاتی تا حد زیادی پیش پا افتاده به نظر می‎رسند و انتظار نبود این مشکلات، چیزی طبیعی است. با این حال، بهینه سازی بازی در حد خوبی صورت گرفته و با وجود شلوغ بودن اکثر محیط‎ها و موقعیت‎ها، از نظر گرافیکی و تکنیکی آن چنان مشکل خاصی به غیر از ذکر شده‎ها به چشم نمی‎آید.

world war z

با این حال، بازی World War Z قطعاً تهی از باگ و مشکلات فنی نیست. گاهی اوقات شما دسته‎های بزرگی از زامبی‎ها را می‎بینید که در اشیاء محیط گیر کرده و یا در هوا شناور هستند! گاهی اوقات نیز بازی ممکن است کرش کند و پیش روی شما کاملاً از دست رفته محسوب می‎شود. در برخی مناطق نیز مشکل وصل شدن به سرورها و کمی پایین بودن سرعت آن‎ها گزارش شده است. در حین بازی نیز مشکلاتی از قبیل ناپدید شدن ناگهانی زامبی‎ها وجود دارد. البته گاهی اوقات حتی همرزمان‎تان را می‎بینید که در حال شلیک به دشمنی هستند که ممکن است برای شما رندر نشده باشد و شما قادر به دیدن آن نیستید! ممکن است بعضی از همرزمان‎تان که اینترنت کم سرعت‎تر و ضعیف‎تری دارند ناگهان شروع به حرکاتی عجیب کنند که ناشی از تاخیر در دریافت داده‎ها است. قطعاً این مشکلات را تجربه خواهید کرد و بعضی از آن‎ها می‎توانند تاثیراتی نیز بر روی تجربه‎تان داشته باشند.

world war z

بازی World War Z پکیجی نسبتاً کامل و مناسب از یک عنوان شوتر زامبی کشی Co-op است. محتوای بازی آن چنان زیاد نیست و هرچیزی که برای ارائه دارد را در چند ساعت می‎توانید کشف کنید با این حال ارزش تکرار آن بسیار بالاست و بخش لذت بخش بازی در همین تکرار کردن آن است. می‎توانید روش‎های متفاوتی را در مراحل امتحان کنید، کلاس مورد علاقه‎تان را بهبود ببخشید و یا درجه سختی‎های متفاوت را امتحان کنید. بخش PvPvZ نیز در بازی وجود دارد که خود بخش‎های مختلفی داشته و تا حدی سرگرم کننده است منتها کمی نامعتادل به نظر می‎رسد و تعادل مناسبی در زمینه کلاس‎ها و دیگر ویژگی‎ها ندارد. در پایان بایستی بگوییم که اگر از عنوانی زامبی کشی که بتوانند کمی از وقت‎تان را بگیرد و هیجاناتی لحظه‎ای را به شما منتقل کند لذت می‎برید، World War Z کاملاً مناسب شماست.

نوشتن دیدگاه

PS4 | World War Z

تمامی بازی های PS4 این مجموعه بصورت مستقیم از استور پلی استیشن

خریداری شده و همگی نسخه ی دیجیتال میباشند .

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد

محصولات بازدیدشده